NIK skontroluje efekty kształcenia w szkołach

Oświata będzie jednym z priorytetów działalności NIK roku 2012 – pisze Głos Nauczycielski.

Plan kontroli dotyczyć będzie m.in. tematów takich jak "Efekty kształcenia w szkołach podstawowych i średnich", "Przygotowanie gmin i szkół do objęcia dzieci sześcioletnich obowiązkiem szkolnym", "Kształcenie uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych", "Projekty edukacyjne w ramach Priorytetu III Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki", "Funkcjonowanie szkół niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych", "Wychowanie fizyczne i sport w szkołach publicznych i niepublicznych" oraz "Finansowanie szkół niepublicznych przez jednostki samorządu terytorialnego".

Głos Nauczycielski, 29.12.2011
A.B./A.D., 29 grudnia 2011