Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Nieskuteczna kampania informacyjna minister Hall

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Posłowie PO zarzucają minister Hall, że zaprzepaściła kampanię informacyjną wokół sztandarowego pomysłu PO – posłania w 2009 r. sześciolatków do szkół – i oddaje pole przeciwnikom reformy. Zdaniem posłów kampania prowadzona przez przeciwnych obniżeniu wieku szkolnego rodziców jest skuteczniejsza niż kampania MEN.

Konsultacje społeczne prowadzone przez MEN trwały kilka miesięcy, a minister Katarzyna Hall jeździła po Polsce i opowiadała o reformie. Spotykała się jednak głównie z nauczycielami i samorządowcami. – Dobrze, by o reformie i jej skutkach wiedziało całe społeczeństwo. Być może lepsza kampania informacyjna skierowana do zwykłych ludzi, których dotkną zmiany, przyniosłaby właściwe rezultaty – przyznaje Grzegorz Dolniak – wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego PO.

Posłowie PO przekonują szefową MEN, by zmieniła taktykę. Resort ma też odbyć ponad 400 wyjazdowych konferencji. Jednak znów będą one skierowane do samorządowców i dyrektorów szkół. Dopiero ci mają docierać z pozytywnymi informacjami do rodziców.

Rzeczpospolita 7.11.2008
A. B./A. D., 7 listopada 2008

Zobacz też:
Pani minister jedzie w Polskę
Punkty informacyjne w gminach
Promotorzy reformy edukacji ruszają w teren

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży