Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Narodowy Dzień Życia

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Roman Giertych zaapelował do dyrektorów szkół, aby w związku z obchodzonym w sobotę 24 marca Narodowym Dniem Życia zorganizowali dla uczniów zajęcia dotyczące ochrony życia. Zdaniem ministra w akcję powinny włączyć się osoby, które w szkole zajmują się wychowaniem do życia w rodzinie i wychowaniem w ogóle.

„To święto jest dobrą okazją, aby młodzieży i dzieciom przypominać o wartości życia człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci” – wyjaśnił wicepremier.

Inicjatywę MEN podjął m.in. mazowiecki kurator oświaty Grzegorz Tyszko, który 20 marca wysłał do dyrektorów mazowieckich szkół prośbę o godne uczczenie Narodowego Dnia Życia. „Ważne, by dzień ten stał się okazją do refleksji nad wielkością daru życia, odpowiedzialnością za wychowanie młodego pokolenia w szacunku dla ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych. Zgodnie z sugestią Pana Ministra Mirosława Orzechowskiego można w tym Dniu zorganizować okolicznościowe imprezy, wystawy, inscenizacje. Dobrym wyrazem może być też zorganizowanie w szkołach konkursu nt. obrony życia poczętych im. Ks. Jerzego Popiełuszki" – napisał w apelu do dyrektorów szkół i placówek kurator Tyszko.

Prośby kuratora nie poparł Mazowiecki Okręg ZNP. „Z przykrością zauważamy, że w ostatnim czasie do mazowieckich placówek oświatowych wpychana jest kolanem polityka przez przewodniczącego partii politycznej Ligi Polskich Rodzin Romana Giertycha i przewodniczącego klubu parlamentarnego tejże partii Mirosława Orzechowskiego. Do tego celu używany jest autorytet Kuratora Mazowieckiego – autorytet, który można łatwo stracić, a trudno odzyskać" – napisał do kuratora Grzegorza Tyszki, prezes okręgu mazowieckiego Jerzy Wiśniewski.
(Dziennik Internetowy PAP, Gazeta Edukacyjna 21.03.2007, Głos Nauczycielski 23.03.2007)
I. D., 25 marca 2007

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży