Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Młodzież o lekcjach wychowania seksualnego

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Młodzież o lekcjach wychowania seksualnego
Z inicjatywy Grupy Edukatorów Seksualnych Ponton rusza kampania, która ma umożliwić młodzieży wypowiedzenie się na temat lekcji wychowania seksualnego w szkołach. Na podstawie opinii młodych ludzi powstanie raport, który zostanie przekazany Ministerstwu Edukacji Narodowej.

"Nie możemy zdobyć informacji na ten temat od ministerstwa edukacji, nie istnieją żadne raporty, a nasze pytania do MEN są ignorowane, więc postanowiliśmy zapytać o to samą młodzież" - powiedziała w piątek PAP Aleksandra Józefowska z Grupy Edukatorów Seksualnych Ponton.

Swoje opinie na temat lekcji wychowania do życia w rodzinie uczniowie i uczennice mogą wysyłać do grupy Ponton do 1 maja. Jak zapewniają organizatorzy, każda z nich będzie wzięta pod uwagę i dokładnie przeanalizowana. Działaczy grupy interesuje, jak często odbywają się zajęcia, jakie podręczniki są podczas nich używane oraz kto je prowadzi i w jaki sposób. Jak twierdzą aktywiści Pontona, młodzież wciąż sygnalizuje, że lekcje wychowania seksualnego są prowadzone przez osoby niekompetentne lub przekazujące swoje opinie zamiast faktów.

Serwis Nauka w Polsce, 20.01.2009
A.B./A.D., 20 stycznia 2009

Zobacz też:
Czy warto „Wychowywać do życia w rodzinie”?

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży