Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Ministra edukacji o darmowych podręcznikach

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Minister Joanna Kluzik-Rostkowska, podczas spotkania w Łodzi, przypomniała, że w nadchodzącym roku szkolnym w podstawówkach darmowe podręczniki otrzymają uczniowie klas pierwszych i drugich. Na każdego ucznia klas czwartych ministerstwo wyda natomiast 140 zł dotacji z przeznaczeniem na podręczniki. O tym, jakie to będą podręczniki, będą decydowały szkoły. Podobnie ma być z książkami do pierwszej klasy gimnazjum. W tym przypadka dotacja wyniesie 250 zł na jednego ucznia.

Dodała, że resort rozważa przygotowanie i przekazanie do szkół plakatów z informacjami dla rodziców o darmowych podręcznikach. Poinformowała też, że po zakończeniu bieżącego roku szkolnego ministerstwo będzie pytało nauczycieli klas pierwszych o to, jak im się pracowało z ujednoliconym, darmowym podręcznikiem, który wprowadzono we wrześniu ub. roku. "Póki co opinie na ten temat są zwykle dobre” - powiedziała.

Według minister Kluzik-Rostkowskiej dzięki wprowadzeniu darmowych podręczników w kieszeniach rodziców w roku 2014 zostało 120 mln zł. Docelowo będzie to kwota na poziomie 800 mln zł rocznie.

Gazeta Wyborcza, 13.05.2015
A.B. , 13 maja 2015

Zobacz też:
Wg ZNP, nauczycielstwo źle ocenia „Nasz elementarz” (marzec 2015)

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży