Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Minister na zjeździe Solidarności Oświatowej

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
3 czerwca Roman Giertych wziął udział w Walnym Zebraniu Delegatów Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność. Od związkowców otrzymał egzemplarz "Innego świata" Herlinga-Grudzińskiego i żółto-czerwoną kartkę.

Giertych przyjechał do Wrocławia dziękować związkowcom z oświatowej "S" za nieprzyłączenie się do strajku nauczycieli. Jeszcze zanim wszedł na salę, delegaci z całego kraju niemal jednogłośnie przegłosowali stanowisko w sprawie votum nieufności dla wiceministra Mirosława Orzechowskiego.

Samego Giertycha związkowcy zaatakowali, gdy zapowiedział, że odwoła dolnośląską kurator oświaty Beatę Pawłowicz. Związkowcy podejrzewają, że jej miejsce zająć ma szef oławskiej LPR, który jest wiceprzewodniczącym okręgowej komisji egzaminacyjnej. Na odwołanie pani kurator nie zgodził się już wojewoda dolnośląski Krzysztof Grzelczyk z PiS. Pod naciskiem związkowców Giertych obiecał, że jeszcze raz zbada tę sprawę.
Związkowcy wręczyli też Romanowi Giertychowi egzemplarz „Innego świata” Herlinga-Grudzińskiego, podkreślając, że to Giertych żyje w innym świecie.
Gazeta Wyborcza 4.06.2007
I. D., 10 czerwca 2007

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży