Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Miejsca w warszawskich przedszkolach przede wszystkim dla pięciolatków

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Dzieci pięcioletnie zaczną w tym roku obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne do nauki. W Warszawie jest ich o 1,7 tys. więcej niż przed rokiem. Jak pisze Gazeta Wyborcza, aby zapewnić miejsca dla wszystkich dzieci z rocznika 2006, w niektórych dzielnicach trzeba będzie ograniczyć przyjęcia trzylatków do przedszkoli. A część pięciolatków będzie musiała pójść do szkół.

W Warszawie zameldowanych jest niemal 16,8 tys. dzieci urodzonych w 2006 roku. Dla 900 szkoły szykują oddziały przedszkolne. Jolanta Lipszyc, dyrektor miejskiego biura edukacji, zapewnia, że standard oddziału przedszkolnego w przedszkolu i w szkole jest identyczny.

W dzielnicach, w których są największe problemy z miejscami w przedszkolach urzędnicy szukają pomieszczeń, które można byłoby wynająć na pojedyncze oddziały (posiłki byłyby dowożone z najbliższych przedszkoli) i myślą o urządzeniu przedszkola kontenerowego. Urzędnicy liczą też na placówki prywatne i punkty przedszkolne ale ten scenariusz nie zawsze się sprawdza z uwagi na koszty.

Gazeta Wyborcza, 17.01.2011
A.B./A.D., 17 stycznia 2011

Zobacz też:
Nawet w Warszawie w nie starcza miejsc w przedszkolach (marzec 2008)
Miejsca w przedszkolach (kwiecień 2009)

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży