Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

MEN zapewnia: będą podwyżki dla nauczycieli w 2011 roku 

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
W planie budżetowym na 2011 r. przewidujemy podwyżki dla nauczycieli, jednak ich wysokość będzie jeszcze negocjowana ze związkami nauczycielskimi - poinformował  we wtorek PAP rzecznik MEN Grzegorz Żurawski, komentując w ten sposób dokument Ministerstwa Finansów "Założenia projektu budżetu państwa na rok 2011", z którego wynika, że w budżecie na 2011 r. rząd nie zakłada wzrostu wynagrodzeń w sferze budżetowej.

Negocjacje ze związkami mają rozpocząć się 19 lipca. Wysokość podwyżek zależeć będzie także od sytuacji budżetowej państwa. Od września 2010 r. nauczyciele otrzymają zaplanowane 7-procentowe podwyżki.

W roku szkolnym 2009/2010 nauczyciele nie dostali zwyczajowej styczniowej podwyżki wynagrodzeń. Zgodnie z porozumieniem, jakie we wrześniu ub.r. podpisał z rządem ZNP, największy związek zawodowy działający w oświacie, w 2010 r. będzie tylko jedna jesienna podwyżka dla nauczycieli o 7 proc.; od września wysokość minimalnego wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, w zależności od ich stopnia awansu zawodowego, wzrośnie od 133 zł do 182 zł brutto. 

Gazeta Prawna, 7.07.2010
A.B./A.D., 7 lipca 2010

Zobacz też:
O płacy i pracy polskich nauczycieli (październik 2009)

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży