Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

MEN chce wprowadzić olimpiady w gimnazjum

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
MEN chce, by ogólnopolskie konkursy przeprowadzać już dla uczniów gimnazjów. Pilotażowe olimpiady mają się odbyć w tym roku szkolnym.

Ogólnopolskie olimpiady organizowane są przede wszystkim dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizowanie olimpiad dla gimnazjalistów to pierwszy pomysł w ramach programu MEN „Opracowanie i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym”.

Ministerstwo Edukacji poszukuje organizatorów (np. uczelni, stowarzyszeń naukowych) do przeprowadzenia pilotażowych olimpiad dla gimnazjalistów. Miałyby się odbyć już w nadchodzącym roku szkolnym. Zawody mają być z matematyki, informatyki i języka obcego. Chętni organizatorzy mogą się zgłaszać do 16 września.

Pomysł chwali prof. Jan Mostowski, szef Komitetu Głównego Olimpiady Fizycznej, podkreślając, że jego zdaniem olimpiady podnoszą poziom nauczania, a w polskim systemie oświaty brakuje oferty skierowanej do zdolnych uczniów. Przypomina, że od ponad roku kłopoty mają olimpiady dla licealistów, m.in. z powodu zmian w ich finansowaniu, jakie wprowadził MEN. W ubiegłym roku szkolnym ich organizatorzy z opóźnieniem otrzymali pieniądze na kolejne etapy.

Rzeczpospolita, 28.08.2010
A.B./A.D., 28 sierpnia 2010

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży