Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

MEN chce by łatwiej było otworzyć przedszkole

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
MEN chce złagodzić wymogi sanitarne, by łatwiej było otworzyć przedszkole. Jak ustaliła „Rzeczpospolita”, przy otwieraniu tradycyjnych placówek miałyby obowiązywać takie same zasady jak przy zakładaniu tzw. innych form wychowania przedszkolnego, w których zajęcia odbywają się przez kilka godzin dziennie.

Wiceminister Zbigniew Włodkowski podkreśla, że Ministerstwo chce ujednolicić przepisy, dotyczące zakładania różnych placówek przedszkolnych i wprowadzić jednolite standardy sanitarne. Skoro małe przedszkola mogą działać w pomieszczeniach o wysokości 2,5 metra, nie muszą mieć specjalnych pomieszczeń kuchennych, a za drogę ewakuacji uznaje się także okna, to nie widzi przeciwwskazań, by podobne zasady zastosować przy zakładaniu tradycyjnych przedszkoli.

Resort już dzisiaj chce o tym rozmawiać z przedstawicielami sanepidu, straży pożarnej oraz nadzoru budowlanego. Nowe przepisy miałyby wejść w życie od roku szkolnego 2011/2012.

W Polsce do przedszkoli chodzi tylko 59,7 proc. dzieci w wieku od trzech do pięciu lat. Najgorzej jest na wsiach, gdzie w przedszkolach jest 37,5 proc. dzieci. 

Rzeczpospolita, 9.06.2010
A.B./A.D., 9 czerwca 2010

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży