Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Łódzkie szkoły walczą z seksem przedmałżeńskim

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
W województwie łódzkim w Polsce szkoły mają prowadzić zajęcia zniechęcające młodzież do przedmałżeńskiego seksu, używek i hazardu.

Efektem programy "Wychowanie do abstynencji", który od września wchodzi do szkół w regionie, mają być postawy wstrzemięźliwości od seksu i używek.
W nowym roku szkolnym trzydziestu nauczycieli z Łódzkiego spróbuje zachęcić młodzież do zakładania klubów młodzieżowych, w których uczniowie mają wspierać się w decyzji o niepodejmowaniu "pierwszego razu" do zawarcia małżeństwa. Nad programem czuwa Fundacja „Wiedzieć jak”.

Pomysł łódzkich nauczycieli krytykuje Dorota Obidniak, która w ZNP przygląda się edukacji seksualnej w szkołach. "Jeśli nauczyciele po takim przygotowaniu zabiorą się za prowadzenie lekcji wychowania do życia w rodzinie, wszystko sprowadzi się tylko do abstynencji" - uważa Obidniak. I martwi się, czy wprowadzenie zajęć o abstynencji seksualnej przed ślubem nie będzie oznaczać wyrzucenia z programu nauczania kwestii antykoncepcji, higieny czy tolerancji dla homoseksualistów. Zgadza się jednak, że abstynencja seksualna może być wartością.

Takich obaw nie ma wydział edukacji łódzkiego magistratu, który konsekwentnie szkoli pedagogów, mających prowadzić zajęcia na temat zalet wstrzemięźliwości. Na kolejne szkolenie dla nauczycieli, które odbędzie się w drugiej połowie sierpnia, urzędnicy udostępnili swój ośrodek w podłódzkich Grotnikach. Do Grotnik zjadą też uczniowie szykowani do roli liderów pierwszych klubów młodzieżowych.

Dziennik „Polska”, 2.08.2009
A.B./A.D., 2 sierpnia 2009

Zobacz też:
Projekt zmiany rozporządzenia dotyczącego wiedzy o życiu seksualnym człowieka i apel o atrakcyjne lekcje z tego przedmiotu

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży