Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Listy na 11 listopada

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Prezydent Bronisław Komorowski z okazji Święta Niepodległości wystosował list do nauczycieli i uczniów, w którym napisał m.in.: „Chciałbym ponownie zaprosić uczniów i nauczycieli wszystkich szkół w Polsce, aby w przededniu Święta Niepodległości – w dniu 10 listopada – włączyli się w przygotowanie biało-czerwonych kotylionów, które będą znakiem naszej obywatelskiej wspólnoty. Ja sam spotkam się w Pałacu Prezydenckim z wybranymi szkołami, które wzięły udział w dotychczasowych akcjach „Kotylion na 11 listopada” czy „Majówka z Polską”. Będziemy razem przygotowywać biało-czerwone kotyliony. Bardzo proszę, zróbcie to samo w Waszych szkołach i miejscowościach!”.

Minister Katarzyna Hall w liście do dyrektorów i nauczycieli w pełni poparła inicjatywę Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Minister Hall zachęca także nauczycieli, uczniów i rodziców do włączenia się także w lokalne inicjatywy, które poprzez radosne świętowanie uczą dzieci i młodzież przywiązania do narodowej tradycji. Doskonałymi przykładami tego rodzaju inicjatyw są Parada Niepodległości w Gdańsku, Radosna Parada Niepodległości we Wrocławiu, czy Bieg Niepodległości w Warszawie – napisała Pani Minister.

Głos Nauczycielski, 3 listopada 2011, MEN, 3 listopada 2011
A.B./A.D., 3 listopada 2011

Zobacz też:
„Majówka z Polską” (kwiecień 2011)

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży