Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

List otwarty do Romana Giertycha zbiera podpisy

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Wczoraj została uruchomiona strona www.protestnauczycieli.pl, zbierająca podpisy pod nauczycielskim listem protestacyjnym do Ministra Edukacji Romana Giertycha. Serwis "Protest Nauczycieli" jest efektem odzewu pedagogów na list „Donos na samą siebie”, który nauczycielka Marzanna Pogorzelska wysłała w czerwcu do prasy.

Nauczyciele, którzy zredagowali list protestacyjny chcą podkreślić swoje odrębne zdanie i brak akceptacji dla polityki edukacyjnej prowadzonej przez ministra Giertycha. Liczą jednak, że w Internecie podpisywać się będą przedstawiciele różnych grup społecznych. List ma być oddolnym sygnałem skierowanym do władz Rzeczypospolitej, w którym duża część społeczeństwa, w tym pracownicy instytucji oświatowych, rodzice i uczniowie nie zgadzają się na upolitycznianie polskiej oświaty.

"Z niepokojem stwierdzamy, że działania Ministerstwa pod Pana kierownictwem tworzą klimat, w którym promuje się w szkołach jedynie słuszne poglądy, oparte na pseudonaukowych teoriach, populistycznych opiniach i krzywdzących stereotypach. Zabrania się prezentowania odmiennego punktu widzenia." - napisali autorzy listu.

Składanie podpisów w Internecie będzie możliwe do 30 września. Na początku października zostaną one przekazane do Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Ludwik Trammer, 21 czerwca 2007

Zobacz też:
Strona akcji
"Wyrażamy nauczycielski sprzeciw..."

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży