Likwidowanie przedszkolnych zerówek

Jak informuje Gazeta Prawna, w Katowicach, Gdańsku, Lublinie i Warszawie ruszyła akcja likwidacji przedszkolnych zerówek. Dzieci hurtem przenoszone są do oddziałów szkolnych dla sześciolatków, nawet jeśli placówki nie mają na nie miejsca.

Rodziców do wcześniejszej scholaryzacji przekonują metodycy. Akcję koordynują samorządy.

Jak poinformowała Bożena Skomorowska z biura prasowego MEN, o tym, czy zerówki będą przenoszone z przedszkoli do szkół, rozstrzyga nie resort, ale samorządy, które nie są zobligowane do takich działań regulacjami ustawy o systemie oświaty obniżającej obowiązek wieku szkolnego z siedmiu do sześciu lat. Resort tłumaczy, że najczęściej decydują o tym warunki lokalowe.

Gazeta Prawna, 27.02.2010
A.B./A.D., 27 lutego 2010