Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Konsultantka ds dzieci cudzoziemskich

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
MEN powołał konsultantkę ds. dzieci cudzoziemskich. Ma ona za zadanie opracować materiały szkoleniowe i informacyjne dotyczące przyjęcia do szkoły i pracy dydaktycznej z dziećmi cudzoziemskimi. Przygotuje też i przeprowadzi spotkania informacyjno-szkoleniowe dla dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów, rodziców i społeczności lokalnych.

Powołana na to stanowisko Marina Hulia jest, wg informacji podanych przez MEN, doświadczoną ekspertką w dziedzinie integracji międzynarodowej. W 2013 roku otrzymała Nagrodę im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”, w 2006 roku Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za Nieocenione Zasługi dla Kultury Polskiej, zwłaszcza Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży. Jest także laureatką Nagrody im. Sergio Vieira de Mello za Zasługi dla Pokojowego Współistnienia i Współdziałania Społeczeństw, Religii i Kultur.

Absolwentka Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego oraz filologii rosyjskiej Państwowego Uniwersytetu w Czerkasach na Ukrainie. Karierę zawodową zaczęła jako nauczycielka, a następnie wicedyrektorka szkoły średniej w Czerkasach. Od 1992 roku związana z Polską. Zajmuje się m.in. nauczaniem i kształceniem specjalnym dzieci uchodźców. Jest autorką projektów zajęć integracyjnych w placówkach oświatowych. Współpracowała z Fundacją „Dom Kultury” oraz Stowarzyszeniem „Muzyka bez Granic”.

MEN, 06.10.2015
A.D., S.K., 6 października 2015

Zobacz też:
Pomóżmy powstrzymać nienawiść (wrzesień 2015)

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży