Katarzyna Hall ministrem edukacji?

Wiceprezydent Gdańska Katarzyna Hall jest kandydatką na ministra edukacji.

W wywiadzie opublikowanym w „Gazecie Wyborczej” przedstawia swoją wizję przyjaznej szkoły, która jest „miejscem rozwijania zainteresowań, a nie przechowalnią dzieci w trudnym wieku.”

Katarzyna Hall czuje się fachowcem w sprawach edukacji. Była nauczycielką matematyki, zajmowała się tworzeniem oświaty niepublicznej – była założycielką Gdańskiej Fundacji Oświatowej i Gdańskiego Liceum Autonomicznego, zakładała Sopocką Autonomiczną Szkołę Podstawową, była pełnomocnikiem zarządu nadzorującym działalność sześciu szkół prowadzonych przez fundację.

Katarzyna Hall uważa, że zmian w edukacji nie można wprowadzać bez konsultacji i namysłu – dotyczy to również sprawy mundurków. Za duży błąd poprzedniego ministra uważa to, że wiele decyzji zapadło bez środowiskowych konsultacji.

Gazeta Wyborcza, 2.11.2007
I. D., 2 listopada 2007