Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Kampania telewizyjna CKE o matematyce

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Krótkie filmy edukacyjne i spoty, w których znane osoby przekonują, że znajomość matematyki jest potrzebna w życiu składają się na kampanię telewizyjną, za pomocą której Centralna Komisja Egzaminacyjna chce obalić stereotyp matematyki, jako trudnego przedmiotu.

Podczas konferencji prasowej 15 lutego dyrektor CKE prof. Krzysztof Konarzewski, powiedział, że choć kampania rusza przed maturami, to nie tegoroczni maturzyści są jej głównymi adresatami. Spoty adresowanie są raczej do szeroko pojętego społeczeństwa. "Pokazujemy, że matematyka nie jest trudna i że może być interesująca". Podkreślił, że głównym celem kampanii jest zmiana postaw społecznych wobec matematyki, a w szczególności budowanie poczucia przydatności kompetencji matematycznych w życiu codziennym, przełamywanie stereotypów i negatywnych opinii na temat oraz zachęcanie do intelektualnej przygody. "Chcemy zniszczyć ten niezwykle szkodliwy mit, że matematyka jest tylko dla ludzi specjalnie uzdolnionych" - zaznaczył dyrektor CKE.

W krótkich spotach o wykorzystywaniu matematyki w swojej pracy mówić będą Marta Sziłajtis-Obiegło, najmłodsza polska żeglarka, która samotnie opłynęła świat, fotograf Wojciech Wieteska, architekt Krystyna Fiszer i dyrygent Łukasz Borowicz.

W ramach kampanii przygotowano też cykl pt. "MAT+MA - zobacz, jakie to proste", na który składa się 75 krótkich filmów. W każdym z 3,5-minutowych odcinków w sposób prosty i przejrzysty omawiane jest jedno zagadnienie matematyczne.

Serwis Nauka w Polsce, 16.02.2010
A.B./A.D., 15 lutego 2010

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży