Gala Strojów Szkolnych

CODN na zlecenie MEN organizuje w środę 27 czerwca Galę Strojów Szkolnych. Odbędzie się ona w Łodzi, a zaproszone firmy odzieżowe pokażą po sześć propozycji mundurków – trzy dla szkoły podstawowej, trzy dla gimnazjum.

Widownie mają stanowić dyrektorzy szkół, po sto osób z każdego województwa, razem 1600 osób. Kuratorzy wysyłają e-maile do dyrektorów informując, że imienne zaproszenia czekają na nich w kuratorium. Według dyrektorów jest to wyraźna forma nacisku.

Większość szkół wybrała już wzory mundurków. Gala więc niewiele osób obchodzi. Ale chyba większość dyrektorów z zaproszenia skorzysta.

strona internetowa MEN, Gazeta Wyborcza 21.06.2007, Gazeta Wyborcza Łódź 21.06.2007
I. D., 24 czerwca 2007