Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Egzamin gimnazjalny

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
22 kwietnia rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. W tym roku po raz pierwszy oprócz egzaminów z wiedzy humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej odbył się także egzamin z języka obcego.

Według Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, język angielski na teście wybrało 359 tys. uczniów, niemiecki – 98 tys., rosyjski – 6,8 tys., francuski – 3,1 tys., hiszpański - 334 osoby, włoski – 20.

„Żadnych poważnych zakłóceń nie było, ale jedna nieprawidłowość się wkradła, nad czym bardzo boleję. Pojawiła się drobna literówka, błąd w zadaniu nr 13 w dwóch wersjach arkusza sprawdzającego znajomość języka angielskiego. Błąd jest bez znaczenia i nikomu nie zaszkodzi, niemniej nie powinno go tam być i bijemy się w piersi” – powiedział dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Krzysztof Konarzewski.

Wynik testu z języka obcego (inaczej niż w przypadku testów z wiedzy humanistycznej i wiedzy matematyczno-przyrodniczej) nie ma wpływu na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Test ma tylko diagnozować znajomość języka obcego przez ucznia.

Rzeczpospolita, 24 kwietnia 2009
A.D./A.B./A.R., 24 kwietnia 2009

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży