Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Dwie wyprawki na rozpoczęcie roku szkolnego

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
W tym roku wyjątkowo, w związku z przedłużeniem okresu zasiłkowego przypadają na niego daty rozpoczęcia dwóch lat szkolnych: 2008–2009 oraz 2009–2010. Na każdy z nich osobom uprawnionym do zasiłku rodzinnego przysługuje dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego.

Większość rodzin miała wypłacony pierwszy dodatek już we wrześniu ubiegłego roku lub w ciągu tego roku. Natomiast, jak wyjaśnia resort pracy, aby mieć wypłacony drugi dodatek, nie trzeba składać nowego wniosku, bo jest on przyznawany z urzędu razem z decyzją o przedłużeniu okresu zasiłkowego. W związku z tym dodatek jest wypłacany z zasiłkiem za wrzesień lub październik.

W innej sytuacji są osoby, którym nie przysługują świadczenia, ale składają wnioski na nowy okres zasiłkowy i wówczas będą im przyznane. Wtedy dodatek otrzymają dopiero na rok szkolny 2010/2011. Zostanie on wypłacony najwcześniej we wrześniu 2010 r., bo od nadchodzącego okresu zasiłkowego dodatek na wyprawkę będzie wypłacany pod koniec okresu, a nie jak dotychczas na jego początku.

Dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego w wysokości 100 zł przysługuje osobom uprawnionym na dziecko rozpoczynające naukę w szkole lub rozpoczynające roczne przygotowanie przedszkolne.

Gazeta Prawna, 16.09.2009
A.B./A.D., 16 września 2009

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży