Dwa elementarze?

Nie wszystkim nauczycielom odpowiada elementarz przygotowany przez MEN, twierdzi Gazeta Prawna. W wielu szkołach nauczyciele z posługiwania się darmowym podręcznikiem i wprowadzają podręczniki komercyjne, do których byli przyzwyczajenie od lat. W niektórych szkołach zbierane są pieniądze od rodziców, w innych wykorzystuje się dotacje przeznaczone na materiały dodatkowe.

Joanna Dębek z MEN przypomina, że szkoła nie ma prawa żądać dodatkowych wpłat od rodziców. – Nie dajmy wykorzystywać swojej niewiedzy. Jeśli nauczyciel będzie prosił o pieniądze na materiały, rodzic może zgłosić się do dyrektora, a jeśli to nie pomoże – do kuratorium – radzi i dodaje, że jeśli szkoły chcą dawać uczniom kserówki, powinny to zaplanować w dotacji.

Dziennik Gazeta Prawna, 30.09.2014
A.B., 30 września 2014