Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Czy CKE zdąży przygotować egzamin maturalny z matematyki do 1 września 2008?

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Obowiązkowy egzamin maturalny z matematyki ma wejść w życie a maju 2010 roku, To oznacza, że 1 września 2008 roku przyszli maturzyści powinni poznać przykładowe zadania maturalne. Ten termin jest jednak zagrożony. Do tej pory MEN nie przedstawił nawet pomysłu, jak ten egzamin ma wyglądać.

Zbigniew Marciniak, wiceminister edukacji, odpowiedzialny za przygotowanie standardów egzaminacyjnych, dwukrotnie spotkał się z egzaminatorami. Jednak to nie oni mają wpływ na pracę MEN. Nad obowiązkową maturą z matematyki od stycznia pracuje zespół ekspertów MEN. Ich nazwiska, podobnie jak efekty ich pracy, są owiane tajemnicą. Nie znają ich nawet pracownicy centralnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych, choć to oni odpowiedzialni są za przygotowanie, przeprowadzenie i sprawdzanie matur, a także opracowanie informatorów maturalnych, czyli przykładowych zadań, jakie mogą znaleźć się na egzaminie dojrzałości. Zgodnie z przepisami informator taki musi być opublikowany najpóźniej dwa lata przed egzaminem.

W rozmowie z „dziennikiem” wiceminister Marciniak zapewnia, że wszystko jest w najlepszym porządku, a we wrześniu na pewno ujawni szczegóły obowiązkowej matury z matematyki.

Dziennik, 7.07.2008
I. D./A. B., 7 lipca 2008

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży