Co z nauczycielskim emeryturami?

Nauczycielskie związki zawodowe obawiają się, że ustawa o emeryturach pomostowych nie zostanie uchwalona do końca 2008 roku. Resort pracy obiecuje, że dotrzyma terminu, choć projekt będzie gotowy dopiero w II kwartale. Oznacza to, że Sejm zajmie się emeryturami po wakacjach. Tymczasem nauczyciele planują swoje zatrudnienie na nowy rok szkolny i chcą znać propozycje rozwiązań dotyczących emerytur pomostowych. Dotychczasowe przepisy obowiązują tylko do końca bieżącego roku.

Sławomir Broniarz, prezes ZNP, deklaruje, że jeśli nauczyciele nie zyskają prawa do emerytur pomostowych, to związek podejmie akcje protestacyjne.

Gazeta Prawna. 22.01.2008
A. B./I. D., 22 stycznia 2008