Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Ciąże policzone

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
W poniedziałek 15 stycznia Roman Giertych otrzymał dane z 12 województw, dotyczące liczby ciężarnych uczennic. Zdaniem większości kuratorów, szkoły dbają o ciężarne uczennice. „Metro” cytuje wypowiedź dolnośląskiej kurator oświaty, Janiny Jakubowskiej na temat uczennic w ciąży: „Żadna z nich nie została pozostawiona samej sobie i wszystkie, jeśli chciały, mogły ukończyć edukację”.

Z kolei „Dziennik” podaje wyniki ankiet na Mazowszu. Wg wicewojewody mazowieckiego w ciągu ostatnich dwóch lat w ciążę zaszło 546 uczennic (najwięcej – 174 – w szkołach technicznych), w tym 51 gimnazjalistek.

Wg „Rzeczpospolitej”, Roman Giertych uważa, że problem szkolnych ciąż jest większy, niż ministerstwo sądziło i wymaga szybkiej reakcji. Minister obiecuje przygotowanie programu wspierania uczennic w ciąży i przeciwdziałania problemowi. Nie godzi się jednak na wprowadzenie do szkół wychowania seksualnego. Zdaniem Romana Gietycha, w krajach, gdzie prowadzone jest wychowanie seksualne, liczba ciąż wzrasta. Należy uczyć o tym, że nie wolno zbyt wcześnie rozpoczynać współżycia seksualnego.

Dane na temat nastoletnich matek systematycznie gromadzi i publikuje Główny Urząd Statystyczny.
("Metro", "Dziennik" 15.01.07, "Rzeczpospolita" 16.01.2007)
A. D., 16 stycznia 2007

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży