Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Briefing Mirosława Sawickiego

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
18 lipca p.o. dyrektora CKE Mirosław Sawicki spotkał się z dyrektorami Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, a w przerwie – z dziennikarzami. Tematem spotkań była bieżąca sytuacja w CKE.

Jak powiedział Mirosław Sawicki, jego zadaniem jest próba wyczyszczenia sytuacji w CKE. Zdaniem dyrektora Sawickiego problemy CKE były spowodowane nadmiarem zadań, jakimi dodatkowo miała zajmować się komisja, bez wzmocnienia kadrowego. Te nowe zadania dotyczą zarówno zmian w systemie egzaminów, jak i realizacji projektów unijnych.

W CKE i we wszystkich komisjach okręgowych łącznie jest 450 etatów, to jest zaledwie jedna piąta stanu w podobnym systemie w Wielkiej Brytanii.

Sawicki podkreślił, że projekty współfinansowane z pieniędzy unijnych służą rozwojowi systemu egzaminów zewnętrznych, są potrzebne i żadnego nie zamierza skreślić. Przeciążeniem obowiązkami pracowników tłumaczył pojawienie się błędów i bałaganu w dokumentacji, ale nie stwierdził do tej pory nadużyć finansowych. Jedna sprawa dotycząca błędów popełnianych przez księgową w sprawozdawczości została skierowana do prokuratury.

notka prasowa MEN, Głos Nauczycielski, 18.07.2008
I. D., 18 lipca 2008

Zobacz też:
Zmiany w CKE

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży