Będzie test z matematyki na egzaminie gimnazjalnym

Resort edukacji i Centralna Komisja Egzaminacyjna planują wprowadzenie testu z matematyki na egzaminach gimnazjalnych.

Matematyka zostanie wyodrębniona od 2012 roku: na egzaminie gimnazjalnym zamiast testu matematyczno-przyrodniczego uczniowie będą odtąd zdawać dwa osobne. Zwiększy się również liczba zadań. Dlatego CKE planuje, że test będzie trwał 150 minut, czyli będzie o 30 minut dłuższy niż dotychczas. Na sprawdzianie po szkole podstawowej także zostanie wyodrębniona część matematyczna. Wiedza z tego przedmiotu będzie zatem sprawdzana trzykrotnie, po szkole podstawowej, w gimnazjum oraz na maturze.

„W ten sposób zmobilizujemy uczniów do poważnego traktowania matematyki” – mówi prof. Krzysztof Konarzewski, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Gazeta Prawna, 11.12.2009
A.B./A.D., 11 grudnia 2009