Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Bajka o pingwinach gejach

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Polscy aktywiści i aktywistki z Kampanii Przeciw Homofobii na jesieni chcą wydać przekład książki dla dzieci "Z Tangiem jest nas troje" o homoseksualnych pingwinach, które wychowują młode.

"W ogrodzie zoologicznym jest wiele różnych rodzin, ale rodzina Tanga różni się od nich wszystkich" brzmi pierwsze zdanie książki, która nakładem wydawnictwa Biedronia ukaże się w polskich księgarniach już we wrześniu. Bajka opowiada autentyczną historię dwóch pingwinów gejów z nowojorskiego zoo. Roy i Silo żyli razem, a później zapragnęli mieć małe. Zaczęli więc wysiadywać kamień. Jeden z pracowników zoo zamienił je na jajo, które porzuciła jedna z samic. W ten sposób pingwiny geje doczekały się młodego o imieniu Tango, które później wspólnie wychowywali. "Tango był pierwszym pingwinem w całym zoo, który miał dwóch tatusiów" – czytamy.

"Na polskim rynku bajek dla dzieci nie istnieje temat tolerancji, nie wspominając nawet o homoseksualizmie. Potrzebujemy książki, która będzie uczyła szacunku dla wyborów drugiego człowieka. Książka, którą wydaję, idealnie do tego pasuje: zdobyła wiele nagród, jest oparta na faktach" – wylicza Biedroń. Jego zdaniem w Polsce książka ma szansę stać się bestsellerem.

Dziennik, 28.07.2009
A.B./A.D., 28 lipca 2009

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży