Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Akcja informacyjna MEN poświęcona sześciolatkom

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
28.03. w MEN odbyło się spotkanie z dziennikarzami, którego tematem była akcja informacyjna poświęcona sześciolatkom.

"Chcę, aby wszyscy, którzy mają wpływ na system edukacji, działali wspólnie i pomagali rodzicom w podjęciu decyzji o rozpoczęciu nauki w szkołach ich sześcioletnich dzieci" - mówiła minister edukacji, Krystyna Szumilas.

Dla rodziców dzieci pięcioletnich przygotowane zostały ulotki informacyjne o tym, jaka jest różnica między edukacją szkolną i przedszkolną, jakie umiejętności dziecko rozwija w edukacji przedszkolnej, a jakie w edukacji szkolnej, jak obserwować rozwój dziecka. Uruchomiona została specjalna strona internetowa www.6latek.ore.edu.pl oraz zakładka na stronie internetowej MEN: www.men.gov.pl/6latek, gdzie rodzice mogą znaleźć szereg istotnych informacji.

Minister zwróciła się do członków rad rodziców we wszystkich przedszkolach i szkołach podstawowych, aby aktywnie uczestniczyli w spotkaniach z dyrektorami szkół i przedszkoli, a także zachęcali rodziców do wypełnienia ankiety umieszczonej na stronie MEN.

Minister Szumilas skierowała także listy do wszystkich dyrektorów przedszkoli i szkół podstawowych w Polsce z prośbą o wsparcie rodziców i przekazywanie im informacji niezbędnych do podjęcia decyzji o rozpoczęciu nauki w szkole przez ich sześcioletnie dziecko. Napisała także list do samorządowców z prośbą, by zaangażowali się w działania na rzecz informowania rodziców o przygotowaniu szkół dla sześciolatków.

MEN, 28.03.2012
A.B./A.D., 28 marca 2012

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży