„Tęczowy elementarz” materiałem pomocniczym w szkołach?

Robert Biedroń zapowiada, że w grudniu wystąpi do MEN z wnioskiem o zakwalifikowanie jego książki „Tęczowy elementarz” jako materiału uzupełniającego w szkołach. Książka omawia wiele zagadnień, np. jak wygląda seks lesbijski i gejowski? jak powiedzieć rodzicom, że jestem gejem? jak zachować się wobec kolegi geja? Autor uważa, że w każdej szkole są osoby homoseksualne i często szukają wiedzy o swojej seksualności.

Katarzyna Hall, minister edukacji, zapowiada, że decyzję będzie mogła wydać po zasięgnięciu merytorycznych opinii na temat książki.

Krystyna Szumilas, sekretarz stanu w MEN, przypomina, że w programie PO zapowiadano zmianę podstaw programowych, a więc również podręczników, lektur i materiałów pomocniczych. Uważa również, że tryb zalecania szkołom książek powinien się opierać na ocenie ekspertów, a nie polityków.

Dziennik, 26.11.2007
I. D., 27 listopada 2007