Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

„Szkoła globalna działa lokalnie” – program Polskiej Akcji Humanitarnej

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Polska Akcja Humanitarna stworzyła program „Szkoła globalna działa lokalnie”, aby pomóc ludziom w krajach rozwijających się w Afryce, Azji czy Ameryce Łacińskiej.

Program składa się z lekcji, na których uczniowie i uczennice zdobywają wiedzę o współczesnym świecie. PAH przekazuje szkole materiały informacyjne m.in. na temat Sprawiedliwego Handlu i zapobiegania zmianom klimatycznym na świecie. W ramach programu przewidziano badanie, akcję w szkole oraz w społeczności lokalnej.

Jesienią 2011 roku szkoła weźmie udział w międzynarodowej kampanii inicjowanej przez Polską Akcję Humanitarną i organizacje partnerskie z krajów partnerskich programu (Austrii, Malty, Czech i Słowacji) na rzecz wsparcia ludzi z krajów uboższych. Podczas tej kampanii młodzi uczestnicy i uczestniczki programu będą mogli skorzystać z doświadczeń innych szkół w Europie.

W ramach programu PAH oferuje m.in. bezpłatne szkolenia z nauczania o tematyce globalnej oraz publikacje i inne materiały, w tym przewodniki dla nauczycieli, zestawy zdjęć i materiały multimedialne do wykorzystania na lekcjach z młodzieżą.

Serwis Samorządowy PAP, 8.06.2010
A.B./A.D., 8 czerwca 2010

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży