Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

„Dziewczyny na politechniki!" i „Dziewczyny do ścisłych!"

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
„Dziewczyny na politechniki!" to pierwszy i największy projekt promujący kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe wśród młodych kobiet. Jego idea narodziła się w roku 2006. Drugą podobną akcją jest projekt "Dziewczyny do Ścisłych", który ma na celu zachęcanie młodych kobiet do studiów związanych z naukami ścisłymi i technicznymi. Na tych kierunkach studiów kobiety nadal stanowią mniejszość, a dysproporcja zwiększa się jeszcze w późniejszym etapie kariery zawodowej.

Dzięki kolejnym edycjom akcji na polskich uczelniach technicznych studiuje ponad 10 000 dziewczyn więcej. Akcje organizują Fundacja Edukacyjna Perspektywy we współpracy z Konferencją Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. W ramach akcji 14 kwietnia w 16 polskich uczelniach technicznych oraz w 4 uniwersytetach odbędzie się Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn. 19 kwietnia można będzie odwiedzić Instytut Fizyki oraz Centrum Astronomii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, zwiedzić laboratoria, porozmawiać ze studentami, doktorantami i pracownikami.

Minister Katarzyna Hall, jedna z patronek akcji, podkreśliła, że warto by akcja obejmowała także uczennice gimnazjów, bo to zapewniłoby im solidne podstawy do studiowania na kierunkach technicznych i ścisłych. Akcji patronują także: Elżbieta Radziszewska - pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania, prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow - rektor UW, przewodnicząca Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz dr Alicja Adamczak - prezes Urzędu Patentowego RP. Więcej informacji na www.dziewczynynapolitechniki.pl

MEN, PAP – Nauka w Polsce, 1 kwietnia 2011
A.R./A.D., 1 kwietnia 2011

Zobacz też:
Konkurs dla uczennic „Jestem szefową” (marzec 2011)

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży