Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

„Dobrzy ludzie w czasach zła – Sprawiedliwi wśród Narodów Świata”

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
W konferencji „Dobrzy ludzie w czasach zła - Sprawiedliwi wśród Narodów Świata” wzięli udział nauczyciele z całej Polski, wśród nich grupa pedagogów zajmujących się edukacją na temat Holocaustu, którzy uczestniczyli w wizytach studyjnych w USA oraz w Izraelu. Konferencja, zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu, odbyła się 25 stycznia 2008 roku w Centralnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie (Al. Ujazdowskie 28).

Organizatorami konferencji byli: Ambasada USA, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Patronat nad konferencją objęli: Ambasador USA Victor Ashe, Ambasador Izraela Davida Peleg oraz Minister Edukacji Katarzyna Hall. Gośćmi honorowymi będą: prof. Władysław Bartoszewski oraz prof. Deborah Dwork z Clark University.

Na spotkaniu zaprezentowano zestaw materiałów edukacyjnych pt. „Cechy, które zwyciężają przeszkody – zestaw plakatów o ludziach, którzy ratowali Żydów”, przygotowanych przez amerykańską fundację The Jewish Foundation for the Righteous, do wykorzystywania na lekcjach o Holocauście.

www..ceo.org.pl
A. B./I. D., 25 stycznia 2008

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży