Monitor.edu.pl Kanał RSS: Monitor Edukacji

7 grudnia 2006: 7 grudnia 2006

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Zmiana na stanowisku szefa klubu LPR – Janusza Dobrosza zastępuje wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski. Był jedynym kandydatem. Orzechowski to przedstawiciel starszego, niezwiązanego z Młodzieżą Wszechpolską, pokolenia działaczy Ligi.

LPR postuluje wprowadzenie obowiązku noszenia przez uczniów jednolitego stroju. Wiceminister edukacji i szef klubu Ligi Mirosław Orzechowski mówi w Sejmie, że mundurki nosiliby uczniowie szkół publicznych, podstawówek i gimnazjów. Noszenie mundurków miałoby stać się obowiązkiem z początkiem roku szkolnego 2007/2008.

Roman Giertych planuje przedłużenie nauki w liceach do czterech lat: „Można to zrobić na dwa sposoby: obniżając wiek pierwszoklasistów do sześciu lat lub skracając naukę w gimnazjum do dwóch lat”. Ogłasza też plan wprowadzenia progów punktowych dla starających się o przyjęcie do szkół maturalnych. Uczniowie, którzy ich nie osiągną, uczyliby się w zawodówkach. Uzasadnieniem drugiego pomysłu są, zdaniem Giertycha, interesy przemysłu i gospodarki polskiej, w której brakuje rąk do pracy.

Prasa informuje, że w 2006 roku, po raz pierwszy od siedmiu lat, nie odbył się ani jeden przetarg na gimbusy.
A. B. i A. D., 7 grudnia 2006

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży