Monitor.edu.pl Kanał RSS: Monitor Edukacji

29 czerwca 2006: 29 czerwca 2006

Konferencja Romana Giertycha i Mirosława Orzechowskiego, poświęcona lekcjom wychowania fizycznego. Mirosław Orzechowski prezentuje nowy projekt MEN dotyczący lekcji wychowania fizycznego. Zgodnie z projektem liczba godzin w-f zostanie zmniejszona do trzech, w miejsce czwartej pojawią się dwie godziny zajęć fakultatywnych sportowych. Wiceminister podkreśla, że po wynikach, jakie polska reprezentacja w piłce nożnej osiągnęła na mistrzostwach świata, taka decyzja wydaje się oczywista. Jego zdaniem dzięki nowemu programowi Polska zyska dobrze przygotowanych sportowców, którzy w przyszłości będą osiągać sukcesy.

Powstaje Koalicja na rzecz Edukacji Narodowej. Na konferencji prasowej 30 założycieli przedstawia misję koalicji: „Edukacja to najwyższe dobro narodowe i tak musi być traktowana przez państwo i obywateli. Od tego, jak pracuje szkoła zależy – wprost – przyszłość Polski, jej społeczny i gospodarczy dobrobyt. Od pracy szkoły zależą także indywidualne losy młodych Polaków. Koalicja na rzecz Edukacji Narodowej skupia ludzi i organizacje, dla których dobra edukacja jest sprawą na tyle ważną, że chcą podejmować wspólne działania służące jej rozwojowi, a gdy zachodzi taka potrzeba - także jej obrony”.
A. B. i A. D., 29 czerwca 2006