Monitor.edu.pl Kanał RSS: Monitor Edukacji

20 grudnia 2006: 20 grudnia 2006

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Komisja dyscyplinarna ds. nauczycieli przy wojewodzie pomorskim orzeka naganę dla byłego dyrektor Gimnazjum nr 2 w Gdańsku.

Roman Giertych odbywa jednodniową wizytę w Atenach, gdzie spotyka się z grecką minister oświaty i ds. wyznań, Mariettą Jannaku. Nie kryje zadowolenia ze spotkania, tym bardziej, że grecka minister zgadza się na wspólny list do prezydencji portugalskiej, aby zorganizować spotkanie i wypracować strategię, której podstawą powinien stać się program zwalczania przemocy w szkołach wypracowany w Grecji i w Polsce.

ZNP zapowiada rozpoczęcie 8 stycznia referendum dotyczącego gotowości przystąpienia do ogólnopolskiego strajku pracowników oświaty. Referendum jest wynikiem przyjęcia przez Sejm nie satysfakcjonujących związek podwyżek dla nauczycieli. Pytanie referendalne będzie brzmieć: „Czy wobec szkodliwej polityki rządu niszczącej system oświaty, a także wobec odstąpienia od zapowiadanych 7 proc. podwyżek płac dla nauczycieli jesteś za przystąpieniem do jednodniowego ogólnopolskiego strajku ostrzegawczego pracowników oświaty?”.
A. B. i A. D., 20 grudnia 2006

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży