Monitor.edu.pl Kanał RSS: Monitor Edukacji

17 lipca 2006: 17 lipca 2006

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Konferencja prasowa Romana Giertycha w sprawie zmiany warunków otrzymania matury. Roman Giertych proponuje dziennikarzom i politykom, którzy krytykują zapowiedziane zmiany, by w przyszłym tygodniu przystąpili do nowej matury z języka polskiego. Zdaniem Giertycha złagodzenie zasad zdawania matur to jedyny sposób na wprowadzenie obowiązkowej matury z matematyki. Około 50 tys. maturzystów objętych amnestią odbierze świadectwa na przełomie sierpnia i września, co pozwoli na złożenie dokumentacji podczas wrześniowej rekrutacji na uczelnie.

Krytyka zapowiedzianej amnestii maturalnej (jej przeciwnikami są m.in. politycy PiS: Elżbieta Jakubiak i Michał Kamiński, opozycji – Waldemar Pawlak, Jan Rokita).

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) w liście do prezydenta krytykuje pomysł „amnestii maturalnej”. Poparcie dla listu KRASP wyrażają naukowcy z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

ZNP ogłasza swoje stanowisko w sprawie „amnestii maturalnej”: zdaniem związkowców amnestia psuje system egzaminów zewnętrznych.
A. B. i A. D., 17 lipca 2006

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży