Monitor.edu.pl Kanał RSS: Monitor Edukacji

13 czerwca 2006: 13 czerwca 2006

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Inicjatywa Uczniowska, nieformalna grupa ok. 200 licealistów i gimnazjalistów z różnych miast, która zawiązała się zimą w reakcji na zapowiedź utworzenia Narodowego Instytutu Wychowania, apeluje do uczniów, by spotkali się na demonstracji o godz. 11 pod MEN.

Dwugodzinna demonstracja uczniów przed gmachem MEN, zakończona interwencją policji. Roman Giertych, który nie spotkał się z demonstrującymi, mówi, że Inicjatywa Uczniowska uczestniczyła trzy tygodnie wcześniej w manifestacji popierającej legalizację marihuany. Dodaje, że jeżeli uczniowie protestują przeciwko niemu to znaczy, że działania MEN idą w dobrym kierunku

Trwają protesty przeciwko zwolnieniu dyrektora Sielatyckiego, wycofaniu poradnika „Kompas” i planom likwidacji CODN. List otwarty w tej sprawie podpisało 80 pracowników CODN, protestuje ZNP, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Polska Sekcja Amnesty International. W obywatelskim proteście na stronie internetowej CODN podpisuje się 2,3 tys. osób. Decyzja Giertycha ma być omawiana na posiedzeniu Rady Europy.
A. B. i A. D., 13 czerwca 2006

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży