Monitor.edu.pl Kanał RSS: Monitor Edukacji

11 maja 2006: 11 maja 2006

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Konferencja prasowa Romana Giertycha poświęcona nowym zasadom tworzenia pracowni internetowych. Giertych zapowiada, że szkolne pracownie internetowe zostaną wyposażone w specjalny program, blokujący treści o charakterze przestępczym, pornograficznym oraz zawierające sceny przemocy. Przewidywane jest utworzenie centralnego programu filtrującego. Kopie i aktualizacje programu zostaną udostępnione dzieciom i młodzieży do wykorzystania w domowych komputerach. Pieniądze z funduszy unijnych przeznaczone na informatyzację szkół będą przekazywane szkołom, które założą blokady w pracowniach informatycznych.

Roman Giertych odwołuje Annę Zawiszę, dyrektora Departamentu Kształcenia Ogólnego. W uzasadnieniu podane zostaje, że dyrektor Zawisza wraz z poprzednim rządem, SLD i PO, „ponoszą polityczną i moralną odpowiedzialność za tę traumę maturzystów” związaną z długim czekanie na wyniki matur.

Roman Giertych zapowiada: „ani złotówki dla ZSMP. Młodzież Wszechpolska też nie dostaje od MEN pieniędzy na działalność”. Zdaniem ministra jest „niemoralne”, by z publicznych pieniędzy wspierać organizację wywodzącą się z PZPR. Minister nie ma zastrzeżeń do Caritas, ZHP i Wspólnoty Polskiej. Zapowiada, że zleci kontrole wszystkich organizacji, które dostały pieniądze z ministerstwa.

Łódź: około 300 osób manifestuje przeciwko powołaniu Romana Giertycha na stanowisko ministra edukacji.
A. B. i A. D., 11 maja 2006

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży