Monitor.edu.pl Kanał RSS: Monitor Edukacji

10 lipca 2006: 10 lipca 2006

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Ogłoszenie wyników egzaminów maturalnych. W tym roku maturę zdało 79% uczniów, rok wcześniej 86,5%; po raz pierwszy nową maturę zdawali uczniowie z techników – około 100 tys. maturzystów (jedna czwarta zdających) – to ich oceny pogorszyły wyniki krajowe. W MEN: konferencja ministerstwa i Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w sprawie wyników egzaminu maturalnego.

David Peleg, ambasador Izraela w Polsce, zapowiada bojkot Romana Giertycha w związku z antysemickimi elementami programu LPR. „Ja lubię naród żydowski i nie widzę powodu, aby pan ambasador nie lubił mnie”, odpowiada Roman Giertych. Rzeczniczka izraelskiego MSZ mówi: „Nie będziemy utrzymywać kontaktów z polskim ministrem edukacji, szefem partii, której program zawiera antysemickie akcenty. Izrael sugeruje, by kontaktami młodzieży obu krajów zajęła się inna instytucja niż MEN.”

Roman Giertych bierze udział w uroczystościach rocznicowych w Jedwabnem. Mówi, że nie ma i nie będzie w Polsce miejsca na antysemityzm. Swoją obecność w Jedwabnem określa jako „gest wyciągniętej ręki, gest, który został przyjęty”.
A. B. i A. D., 10 lipca 2006

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży