Monitor.edu.pl / Akcje Kanał RSS: Monitor Edukacji

Puchar dla Giertycha

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Zespół Monitora Edukacji złożył w Biurze Podawczym MEN puchar, który Roman Giertych wygrał w konkursie Curiosum Edukacyjne Roku. Nagroda w tym konkursie nosie imię ks. Benedykta Chmielowskiego; dewiza nagrody (wyryta na pucharze) brzmi: „Mądrym dla memoriału, idiotom dla nauki, politykom dla praktyki, melancholikom dla rozrywki”. Do pucharu dołączyliśmy krótki list.

Społeczny Monitoring Edukacji
Warszawa, 18.01.2007

Pan Roman Giertych
Minister Edukacji Narodowej
Warszawa, Al. Szucha 25

Szanowny Panie Ministrze,
Zwycięstwo w Plebiscycie „Curiosum Edukacyjne Roku 2006”, zorganizowanym przez Gazetę Wyborczą oraz Monitor Edukacji przypadło „amnestii maturalnej”. Na ten pomysł padło 3408 głosów z 8758 oddanych w Plebiscycie (39%). Trafność wyboru potwierdził niejako wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 16 stycznia br.

Przesyłamy puchar ufundowany przez autorów dla laureata Plebiscytu. Korzystamy również z okazji, aby poinformować Pana Ministra o rozpoczęciu prac Społecznego Monitoringu Edukacji. W naszej działalności nie kierujemy się względami politycznymi, nie działamy na rzecz żadnej partii politycznej. Zachowujemy bezstronność, rzetelność i obiektywizm.

Więcej informacji: Monitor Edukacji, www.monitor.edu.pl
Z poważaniem
Irena Dzierzgowska

Monitor Edukacji
Anna Dzierzgowska, 22 stycznia 2007

Zobacz też:
Rozstrzygnięcie plebiscytu

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży