Monitor.edu.pl / Akcje Kanał RSS: Monitor Edukacji

Analiza programów wyborczych – tylko co my mamy analizować?

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
4 października redakcja Monitora Edukacji przesłała list do komitetów wyborczych PiS, PO, LiD-u, PSL-u, Samoobrony, LPR i Partii Kobiet; zwróciliśmy się także do partii Zielonych. Prosiliśmy o informacje na temat tego, w jaki sposób można uzyskać dostęp do programów wyborczych poszczególnych partii (pytaliśmy, rzecz jasna, o część edukacyjną programów). Zadaliśmy też trzy pytania:

1. Jakie jest zdanie Państwa organizacji na temat autonomii szkół, roli i zadań samorządów terytorialnych, roli i zadań administracji rządowej?

2. Czy Państwa organizacja ma program obniżenia wieku obowiązku szkolnego? Jeśli tak, w jakim terminie zamierza go zrealizować?

3. Jakie jest zdanie Państwa organizacji w sprawie edukacji seksualnej w szkołach?
Prosiliśmy o odpowiedź do 8 października, jako, że w ramach planowanego na 11 października seminarium Monitora miała zostać zaprezentowana analiza programów poszczególnych partii (o czym zresztą także informowaliśmy w listach).

Jedyną partią, która przysłała nam swój program przed 11 października, są Zieloni. Otrzymaliśmy także, kilka dni temu, program edukacyjny PO (przedstawicielka PO brała udział w seminarium 11). Jeśli chodzi o pozostałych, nie licząc autorespondera, który przyszedł z PiS, żadna z partii nie odpowiedziała na nasze maile.

9 października przedstawiciele i przedstawicielki PO, PiS, LiD-u, PSL-u, Samoobrony i LPR-u prezentowali swoje programy dotyczące edukacji na konferencji zorganizowanej przez ZNP. Na tej podstawie oraz wykorzystując informacje, przekazane przez Zielonych, Anna Rękawek opracowała wstępną analizę, którą zaprezentowała na seminarium 11 października:


(kliknij prezentację aby przejśc do następnego slajdu)


Pobierz prezentację:
W formacie Acrobat Reader (.pdf)
W fromacie MS PowerPoint (.ppt)


A. D. , 19 października 2007

Zobacz też:
Debata telewizyjna partii politycznych

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży